InPlanner

Ptaki Europy w 3D

Webowa aplikacja Ptaki Europy przedstawia 12 stereoskopowych zdjęć popularnych i jakże ciekawych ptaków zamieszkujących obszar Starego Kontynentu. Projekt wykonany w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Ze względu na fakt, że wszystkie prezentowane ptaki zamieszkują tereny naszego kraju, to w polskiej wersji językowej przyjęto tytuł Ptaki Polski. Dwanaście zaprezentowanych ptaków przedstawiono w trzech grupach po cztery gatunki. Pierwsza to "Ptaki obok ludzi", w której pokazano te obcujące najbliżej człowieka: modraszkę, szpaka, kosa i wróbla. W drugiej grupie "Najbarwniejsze ptaki krajowe" przedstawiono zimorodka, wilgę, żołnę oraz dudka, które imponują swoim ubarwieniem. Ostatnią grupę reprezentują "Ptaki lasów": lelek, puszczyk, zniczek i dzięcioł duży, które dobrze maskują się w otoczeniu drzew i krzewów.

Projekt Ptaki Europy można oglądać zarówno na ekranie komputera jak i na urządzeniach mobilnych takich jak telefony czy tablety. Najlepszy efekt daje jednak oglądanie przy użyciu smartfona i gogli typu cardboard. Świetnie widoczny jest wówczas efekt 3D, a ptaki wyglądają jak żywe. Dodatkowo każde ze zdjęć wzbogacono głosem danego ptaka, dzięki czemu można dowiedzieć się którego z nich słyszymy za oknem, w lesie czy na łące. Ponadto odtwarzane dźwięki ptaków podczas pokazu slajdów wzmacniają efekt i realizm oglądanych zdjęć.

Realizacja projektu

Projekt Ptaki Europy zdecydowanie różnił się od dotychczasowych. Jego celem było pokazanie w nietypowy i zaskakujący sposób ptaków jakie otaczają nas na co dzień. Bardzo ważnym elementem projektu była jego łatwa dostępność dla użytkownika. Zdecydowaliśmy więc wykonać aplikację webową, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierania aplikacji ze sklepu Play czy App Store. Do obejrzenia projektu wystarczy przeglądarka internetowa. Na początku, aplikacja Ptaki Europy przeznaczona była jedynie do oglądania stereoskopowych zdjęć ptaków przy użyciu gogli typu cardboard. Nie chcieliśmy jednak ograniczać liczby użytkowników i finalnie dodaliśmy jeszcze tryb komputerowy - monoskopowy. Ponadto tryb ten wzbogaciliśmy kilkoma informacjami o każdym z ptaków.

Aplikację Ptaki Europy można obejrzeć w polskiej lub angielskiej wersji językowej klikając na poniższe przyciski.

ptaki europy przycisk PL

 

ptaki europy przycisk ENG

Ptaki Europy mobile - InPlanner
Ptaki Europy - gogle typu cardboard - InPlanner
Ptaki Europy - Wilga na gałęzi - InPlanner
Ptaki Europy - Żołna - InPlanner
Ptaki Europy - Zimorodek - InPlanner

KONTAKT

InPlanner

ul. Stanisława Dubois 114/116 lok. 2.27
93-465 Łódź,
+48 735 667 374
kontakt@inplanner.pl

Aby być na bieżąco, śledź nas w mediach
społecznościowych.

facebook   linkedin   instagram   youtube   twitter