InPlanner

Darwin Virtual Reality

Darwin VR to projekt prezentujący 11 lokalizacji przepięknego miasta Darwin położonego w środkowej części północnego wybrzeża Australii.
W każdym z tych miejsc nakręcono krótkie filmy 360 obrazujące wyjątkowość tego miejsca. Wirtualną podróż rozpoczynamy od widoku na miasto od strony wybrzeża.
Na panoramie zaznaczono 11 interaktywnych punktów w postaci pinezek, których kliknięcie powoduje przeniesienie do wskazanego miejsca i odtworzenie filmu 360.
W aplikacji Darwin VR można odwiedzić szereg ciekawych miejsc, takich jak:

  • Darwin Waterfront - wspaniałe miejsce do relaksu i wypoczynku nad wodą, a także do niezapomnianych spotkań z przyjaciółmi.
  • Convention Centre - światowej klasy centrum kongresowe położone w tropikalnej scenerii portu Darwin, której namiastkę można poczuć w aplikacji Darwin Virtual Reality.
  • Cullen Bay - ciekawa zabudowa mieszkaniowa i marina zlokalizowana na przedmieściach miasta z wieloma popularnymi barami i restauracjami.
  • Darwin Internationl Airport - międzynarodowy port lotniczy z bogatą historią, oddalonym 7 km od miasta. W aplikacji możemy zobaczyć dwie główne strefy terminalu, w których pasażerowie oczekują na swój lot.

Ponadto, w filmach 360 umieszczonych w aplikacji Darwin VR zawsze znajdujemy się w centrum akcji. Dzięki temu możemy poczuć się jak byśmy byli w miejscu, które oglądamy. Dodatkowo technologia VR pozwala nam jeszcze lepiej przeżywać to co widzimy.

Realizacja projektu

Projekt Darwin VR obejmował wykonanie aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android i iOS. Ponadto stworzono aplikację webową przeznaczoną głównie do oglądania na komputerach.
Całość przygotowana została w formie wirtualnego spaceru. Jako scenę otwierającą, a zarazem główne menu stanowi zdjęcie 360 przedstawiające panoramę miasta. Umieszczono na niej 11 interaktywnych pinów. Kliknięcie na wybraną pinezkę powoduje odtworzenie filmu 360 z wybranej lokalizacji.
W aplikacjach mobilnych można oglądać filmy zarówno w trybie VR jak i w trybie pełnoekranowym. Specjalnie do tych aplikacji przygotowano gogle typu cardboard, obrendowane i spójne ze stylistyką całego projektu.
Aplikacje stały się bardzo istotnym elementem wykorzystywanym do promocji miasta. Natomiast wręczane użytkownikom gogle umożliwiają doświadczanie wirtualnej rzeczywistości i poznawanie miasta Darwin w nietuzinkowy sposób.

Poniżej zamieszczono odnośniki do aplikacji Darwin VR w wersji webowej, na smartfony z systemem Android oraz iOS:

KONTAKT

InPlanner

ul. Stanisława Dubois 114/116 lok. 2.27
93-465 Łódź,
+48 735 667 374
kontakt@inplanner.pl

Aby być na bieżąco, śledź nas w mediach
społecznościowych.

facebook   linkedin   instagram   youtube   twitter